Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Výběr jazyka

  • cz
  • en
  • de

Obsah

Bubnovačka 2023

Typ: ostatní
dne 20.11.2023

CO JE TO BUBNOVAČKA?

Bubnovačka je akce  Centra LOCIKA, kterou upozorňujeme na důležitost ochrany dětí před násilím v rodině. Bubnováním symbolicky dáváme hlas týraným dětem. Ty jsou často pro společnost neviditelné.

ALARMUJÍCÍ ČÍSLA

dokazující, jak je pomoc ohroženým dětem potřebná 

 

V České republice je zasaženo násilím v rodině zhruba 14 % dětí. To jsou zhruba 2-3 děti v každé školní třídě. Násilí v rodinách proto nesmí zůstat neviditelným problémem.

Za posledních 8 let v důsledku násilí v rodině zemřelo 44 dětí, 799 jich mělo trvalé zdravotní následky, přes 15 tisíc potřebovalo péči psychologa a 3229 dětí skončilo z důvodu násilí v rodině v ústavní péči. Jde o jasný signál toho, v jak závažné situaci se nacházíme, a také, jak moc je Bubnovačka potřebná. Pojďme společně opět ukázat, že nám osud dětí není lhostejný! 

Od prvního ročníku Bubnovačky v České republice v roce 2021 jsme udělali velký pokrok. V roce 2021 se zapojilo 40 škol, loni už bubnovalo neuvěřitelných 181 škol. A během obou let se přidalo více než 22 000 lidí! 

Připojte se k happeningu Bubnovačka, který upozorňuje na důležitost ochrany dětí před násilím. Ke změně ve společnosti není potřeba velkých hrdinů, ale spousty malých kroků. Každý jeden z nich se počítá. Když se sečtou, efekt je obrovský. Zapojte se, protože naše společné úsilí má smysl a je potřeba. Bubnovačku letos podpoří i pan prezident Petr Pavel, který převzal záštitu nad tímto ročníkem.   

Třetí ročník Bubnovačky proběhne v pondělí 20. listopadu 2023.

 

Děkujeme, že jste se s vaší školou rozhodli zapojit do letošní Bubnovačky. Ať už se zapojí celá škola, jedna třída nebo školní družina – každý účastník se počítá! Jedině společně můžeme rozbubnovat celou republiku. A není nás málo, jste totiž jednou z dvou set škol, které se do letošní Bubnovačky přihlásily!

S sebou si do školy vezměte jakýkoliv nástroj na rozbubnování-hrnec, kbelík, vařechy.

 
 
 
 

 


Vytvořeno: 15. 11. 2023
Poslední aktualizace: 15. 11. 2023 14:37
Autor: Správce Webu