Informace pro rodiče MŠ 21.10.2020

Informace pro rodiče MŠ 21.10.2020

oslovuji Vás v této podivné době s aktuálními informacemi týkajícími se naší mateřské školy.

Naše mateřská škola, jak víte, funguje v normálním režimu. Pracujeme neomezeně v obou třídách. Doposud jsme se nemuseli vyrovnávat se situací, kdy by někdo z personálu, či dítě onemocnělo nemocí Covid-19.

Doposud.

Je zřejmé, že i nás to při obrovském nárůstu případů může potkat.

Příští týden bude krácený o státní svátek a původně i o podzimní prázdniny pro žáky základních a středních škol. Nová opatření pak zakázala účast žáků ve škole a platí tzv. distanční výuka.

Ta pro mateřské školy neplatí. Avšak všichni vládní představitelé vybízejí všechny k omezení sociálních kontaktů, setkávání se atd. Proto i my doporučujeme ponechat si děti v tomto kráceném týdnu doma a přispět tak nemalou měrou k vypořádání se s touto situací.

Počítáme-li víkendy, půjde o 9 dnů přerušení sociálních kontaktů vašich dětí.

Mateřské školy (ani ta naše) nebudou provoz přerušovat, ale abychom omezili sociální kontakty
a zabránili tak šíření onemocnění mezi nejmenšími, bude provoz mateřské školy v této době (tedy 26. 10. –  30.10. 2020) primárně určen pro děti zaměstnaných rodičů.

Maminky pečující o druhé dítě na rodičovské dovolené, nebo jsou se sourozencem doma na distanční výuce, nebo jsou prostě doma, prosíme o respektování tohoto doporučení.

Velmi děkuji za pochopení a pomoc při zvládání nelehké situace.

Vladimíra Kuchařová

zástupce ředitelky pro MŠ