Školní psycholožka

PhDr. MARTINA VESELÁ

Služby školní psycholožky mohou využít žáci, jejich rodiče i pedagogové školy.

Jedná se o poradenství, krizovou intervenci a o možnost společnými silami hledat tu nejvhodnější cestu pro zvládnutí nebo řešení různého trápení.

Dále:

· spolupracuje s pedagogy

· pracuje s třídními kolektivy s cílem zajistit ve třídě příjemné klima pro všechny žáky a budovat zdravé vztahy mezi dětmi

· provádí anonymní anketní průzkumy s cílem zkvalitnit přístup k žákům

· poskytuje individuální podporu při konzultacích

Často se na mě obrací rodiče nebo žáci, když:

…si nemohou ve třídě najít kamarády

…chtějí přijít na to, jak vyřešit hádku s kamarádem a být zase spolu v pohodě

…se chtějí někomu svěřit se svým trápením

…se chtějí s někým podělit o radost

…mají trápení doma či jinde a chtějí si o tom popovídat

…chtějí vyřešit nějakou těžkou situaci

…mají problémy s učením anebo by se v něm chtěli zlepšit či vyzkoušet jiné způsoby

…je trápí časté změny nálad, plačtivost a chtějí s tím něco dělat

…se chtějí zbavit strachu, tíživého pocitu nebo jakýchkoliv obav

Pokud za mnou přijde žák s problémem, který je třeba řešit dlouhodobě, budu o této skutečnosti zákonného zástupce informovat a následně budu potřebovat podepsání individuálního informovaného souhlasu, který je pro mou další práci s dítětem nezbytný.

Veškeré služby jsou školní psycholožky jsou zdarma. Jako nezávislý pracovník školy jsem vázána mlčenlivostí a Etickým kodexem práce školních psychologů, a proto jsou veškeré informace důvěrné. Výjimku tvoří ty případy, kdy je důvod k obavám, že žákovi nebo někomu jinému hrozí bezprostřední nebezpečí. Jsem řádnou členkou České asociace pro psychoterapii.

Konzultační hodiny:

Čtvrtek: 7:45 – 12:30 a v odpoledních hodinách po předchozí domluvě

Telefonické konzultace jsou možné vždy v době mé přítomnosti na škole, či po předchozí domluvě.

Může se stát, že v danou dobu pracuji se třídou, mám konzultaci s některým z učitelů ve třídě, případně jsem na školení nebo mám jiné povinnosti. Doporučuji proto konzultace DOMLOUVAT VŽDY PŘEDEM, abych se Vám mohla plně věnovat.

Konzultaci si můžete domluvit vždy ve čtvrtek telefonicky na čísle 721 17 55 57 nebo e-mailem psycholog@zsspytihnev.cz