Karanténa

od soboty 4.12.2021

je mou povinností Vás informovat, že byl v naší  škole potvrzen případ onemocnění COVID-19. Žáci 3. třídy, ranní a odpolední školní družiny a účastníci Sportíku byli během pobytu ve škole a to ve středu 1.12. a ve čtvrtek 2.12.2021  v rizikovém kontaktu s osobou, u které bylo laboratorním vyšetřením prokázáno onemocnění COVID-19, tj. přítomnost SARS-CoV-2. Vašemu dítěti bude nařízena karanténa, která se vztahuje pouze na osoby z rizikového kontaktu, ne na jeho rodinné příslušníky. Prosím očekávejte doručení SMS zprávy s odkazem na sebetrasovací formulář. Pokud se rozhodnete tuto možnost nevyužít, tak Vás bude ohledně karantény telefonicky kontaktovat trasovací centrum hygienické stanice. Již dnes je však nutné zajistit, aby Vaše dítě zůstalo doma.

Karanténa může být ukončena následujícím způsobem:

• po minimálně 7 dnech v případě negativního výsledku testu, který Vaše dítě absolvovalo 5. - 7. den od posledního kontaktu a pokud nemá zdravotní obtíže
  • po 14 dnech v případě, že Vaše dítě neabsolvovalo PCR test.

Od pondělí 6.12. se bude 3. třída vyučovat distančně opět přes Classroom - Google.

Jelikož tuším, že se tato informace prezentovaná na stránkách školy a poslaná do školních emailů nemusí včas dostat ke všem dotčeným rodičům, prosím Vás o sdílení informace s ostatními, kterých se to týká.

Děkujeme za pochopení

Miroslava Klímová