Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Výběr jazyka

  • cz
  • en
  • de

Obsah

Informace rodičům 14.10.2020

Typ: ostatní
Informace rodičům

Vážení rodiče,

opět se stalo to, co jsme si nikdo nepřál. Distanční výuka. Dlouho to vypadalo, že se prvního stupně nebude týkat, nicméně téměř ze dne na den nám školu zavřeli.

Vzhledem k tomu, že se ozývají rodiče s dotazem, zda budeme mít výuku v jednom čase a online prostoru, videokonference apod. píšu vám tyto řádky.

Online výuka ve stejném čase a prostoru se nám pro výuku žáků prvního stupně nejeví úplně vhodná.

(Online výuka: Žáci jsou doma u svého PC a přesně podle rozvrhu hodin se přihlašují ke kurzům jednotlivých vyučujících, vyučovacích hodin. V přímém přenosu poslouchají výklad učitele, odpovídají na otázky, vyplňují dotazníky, vědomostní kvízy, chatují s učiteli apod.)

Děti, pokud by měly pro sebe vlastní PC vybavené kamerou, mikrofonem a dobrým internetovým připojením, by celé dopoledne musely sedět u počítače. U dětí první až třetí třídy (možná i starších) by vedle nich musel sedět dospělý, který by jim ukázal, jak se připojit do online prostoru, vyplnil s nimi online test, odevzdal úkol apod.

Z dotazů některých rodičů vím, že ne ve všech rodinách by toto bylo schůdné.

Avizované uzavření škol je na 14 dní (budeme věřit, že se 2. listopadu s našimi žáčky opět sejdeme ve škole). Pro těchto 14 dnů bude distanční výuka probíhat přes zadávání učiva z učebnic, které mají děti k dispozici, z pracovních sešitů (které mají doma), jiných materiálů zaslaných vyučujícími, odkazy na zajímavé materiály, videa apod. Díky jednotným školním emailovým adresám bude komunikace snazší.

U starších dětí se pokusíme postupně zavádět pozvání do „kurzů“ Classroom (Učebny) nebo Meetu. Platforma Classroom má spoustu možností, ale budeme je zavádět postupně.

Výběr a rozsah učiva je zcela v kompetenci jednotlivých vyučujících, kteří mají vypracované měsíční a týdenní plány učiva na celý školní rok.

Tyto plány vycházejí ze školního vzdělávacího programu naší školy. Učitelé vědí, kdy mají kterou učební látku probírat, kolik na ni mají času.

Věřím tomu, že každý z nás zvolíme ten nejvhodnější způsob distanční výuky, který bude přijatelný pro vás, kteří jste s dětmi doma, i ty, kteří doma zůstat nemohli, pro ty, kteří nemají pro každé dítě vlastní PC nebo tablet, kteří mají nebo nemají dobré připojení k internetu…

 

Věřím, že i tuto situaci se ctí zvládneme

 

Přeji vám všem hodně zdraví, ať se situace s Covid 19 zklidní (nejlépe pomine)

a po dnešním dnu, ať nás příroda zase nepřekvapí, tentokráte od vody

 

S pozdravem

 

Miroslava Klímová

ředitelka školy


Vytvořeno: 14. 10. 2020
Poslední aktualizace: 14. 10. 2020 20:21
Autor: Správce Webu