• cz
  • en
  • de

Škola v přírodě

Vážení rodiče, zde naleznete potřebné informace týkající se plánované školy v přírodě.

V týdnu, kdy jedeme na školu v přírodě, tj. od 8. 6. do 12. 6. 2015 nebude zajištěn provoz školní družiny. (Týká se i ranní družiny v pondělí a odpolední družiny v pátek).

Dokumenty:

Přihláška dítěte na školu v přírodě - odevzdejte dle možností a uveďte datum před zaplacením zálohy.

Potvrzení o zdravotní způsobilosti dítěte - odevzdejte nejpozději v den odjezdu (týká se pouze dětí, které mají preventivní prohlídku starší 1 rok).

Potvrzení o bezinfekčnosti - odevzdejte v den odjezdu a uveďte datum odjezdu.

Fotokopii kartičky zdravotní pojišťovny (nebo kartičku), případně léky, které dítě užívá - odevzdejte v den odjezdu.

Program:

Pondělí: sraz v 8,00hod. u KD, po rozloučení dětí s rodiči odjezd směr Lešná, prohlídka zámku a   ZOO v Lešné, kolem 17,00hod. příjezd k hotelu, ubytování, večeře, pobyt v bazénu

Úterý: dopoledne výuka, odpoledne program s indiánskou tematikou zajištěný pedagogy, po večeři pobyt v bazénu

Středa: dopoledne výuka, odpoledne zážitkový program zajištěný společností GM5, po večeři pobyt v bazénu

Čtvrtek: dopoledne výuka, odpoledne návštěva Ranče Všemina s programem týkajícím se života a činností indiánů a kovbojů, po večeři pobyt v bazénu

Pátek: dopoledne do 10,00hod. vyklízení pokojů, dále program dle pokynů učitelů, po obědě ve 13,00hod. odjezd k domovu, předpokládaný návrat ve 14,00hod. ke KD

Skladbu výukových činností a pomůcek k nim potřebných sdělí jednotlivým třídám jejich třídní učitelé.

Jídelníček:

Pondělí:

večeře: Buřt guláš, pečivo

Úterý:

snídaně: obalovaný chléb ve vajíčku, kečup, okurek, čaj

svačina: domácí jogurt s ovocem a chocapic

oběd: slepičí vývar, rajská omáčka se švédskými kuličkami, houskový knedlík

svačina: uzeninová pěna, pečivo

večeře: nudle s mákem

Středa:

snídaně: sýrová pomazánka s pažitkou, pečivo, čaj

svačina: mrkvový salát s jablky

oběd: čočková polévka, soukenický řízek, vařené brambory

svačina: bublanina s ovocem

večeře: rizoto s kuřecím masem, drcenými rajčaty a sýrem

Čtvrtek:

snídaně: sladký rohlík, máslo, džem, kakao

svačina: domácí jogurt s banánem

oběd: uzená polévka s kroupami, kuře na paprice, těstoviny

svačina: tvarohová pomazánka s paprikou, pečivo

večeře: buchtičky s krémem

Pátek:

snídaně: obložený talíř, pečivo, čaj

svačina: jablko

oběd: Frankfurtská pokévka, kuřecí řízek, bramborová kaše

SEZNAM POTŘEBNÝCH VĚCÍ:

Jednotlivé části oděvů by děti měly mít označeny tak, aby si je poznaly.  Zvažte sami, dle svých dětí, jaké oblečení a v jakém množství budou potřebovat. Doporučujeme:

Do batůžku na pondělí:

stravu a tekutiny na celý den (tekutiny  v takové láhvi, do níž budeme moci každý den tekutiny doplňovat), pláštěnku, pokrývku hlavy, kapesné

Na cestu si oblečeme vlastnoručně vyzdobená trička, k nim další oblečení a doplňky dle počasí a pohodlnou obuv určenou k celodenní chůzi. Nezapomeneme si přibalit i slušné chování.

Do kufru:

repelent proti hmyzu, krém s UV faktorem, přípravek odpuzující vši, společenská hra, baterka,

pyžamo (menší děti plyšáka, mazlíka...), plavky, pokrývka hlavy,

tepláková souprava 2x, teplejší bunda nebo mikina

spodní prádlo, ponožky a trička v dostatečném množství, kraťasy,

gumáky, pevná obuv, sandály, přezůvky,

2x ručník (nebo 1 ručník a 1 osušku), hygienické potřeby,

korálky, bavlnka, peříčka (kolik se vám podaří doma najít),

plochý štětec, nůžky, lepidlo, pastelky, fixy,

pomůcky na výuku dle pokynů třídních učitelů

Dále už je na Vašem rozhodnutí, co dětem ještě přibalíte.

Nedoporučujeme žádnou elektrotechniku ani cenné předměty nebo značkové oděvy.